Samtec Inc. ZW-17-15-L-D-450-065
Part No.:
ZW-17-15-L-D-450-065
Description:
CONN BRD STACK .100" 34POS
Shipping
ZW-17-15-L-D-450-065 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height:
0.450" (11.430mm)
Length - Tail:
0.065" (1.651mm)