Samtec Inc. ZW-17-15-L-D-295-135
Part No.:
ZW-17-15-L-D-295-135
Description:
CONN BRD STACK .100" 34POS
Shipping
ZW-17-15-L-D-295-135 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height:
0.295" (7.493mm)
Length - Tail:
0.135" (3.429mm)