Samtec Inc. ZW-17-10-S-S-715-115
Part No.:
ZW-17-10-S-S-715-115
Description:
CONN BRD STACK .100" 17POS
Shipping
ZW-17-10-S-S-715-115 Information
Number of Positions:
17
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
Length - Stack Height:
0.715" (18.161mm)
Length - Tail:
0.115" (2.921mm)