Samtec Inc. ZW-16-15-G-D-265-125
Part No.:
ZW-16-15-G-D-265-125
Description:
CONN BRD STACK .100" 32POS
Shipping
ZW-16-15-G-D-265-125 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height:
0.265" (6.731mm)
Length - Tail:
0.125" (3.180mm)