Samtec Inc. ZW-16-15-G-D-250-200
Part No.:
ZW-16-15-G-D-250-200
Description:
CONN BRD STACK .100" 32POS
Shipping
ZW-16-15-G-D-250-200 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.200" (5.080mm)