Samtec Inc. ZW-16-14-L-D-1000-165
Part No.:
ZW-16-14-L-D-1000-165
Description:
CONN BRD STACK .100" 32POS
Shipping
ZW-16-14-L-D-1000-165 Information
Number of Positions:
32
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.265" (6.731mm)
Length - Stack Height:
1.000" (25.400mm)
Length - Tail:
0.165" (4.191mm)