Samtec Inc. ZW-16-09-L-D-220-230
Part No.:
ZW-16-09-L-D-220-230
Description:
CONN BRD STACK .100" 32POS
Shipping
ZW-16-09-L-D-220-230 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.280" (7.112mm)
Length - Stack Height:
0.220" (5.588mm)
Length - Tail:
0.230" (5.842mm)