Samtec Inc. ZW-15-11-S-S-590-100
Part No.:
ZW-15-11-S-S-590-100
Description:
CONN BRD STACK .100" 15POS
Shipping
ZW-15-11-S-S-590-100 Information
Number of Positions:
15
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height:
0.590" (14.986mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)