Samtec Inc. ZW-14-11-G-D-620-150
Part No.:
ZW-14-11-G-D-620-150
Description:
CONN BRD STACK .100" 28POS
Shipping
ZW-14-11-G-D-620-150 Information
Number of Positions:
28
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height:
0.620" (15.748mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)