Samtec Inc. ZW-14-09-G-D-315-165
Part No.:
ZW-14-09-G-D-315-165
Description:
CONN BRD STACK .100" 28POS
Shipping
ZW-14-09-G-D-315-165 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height:
0.315" (8.000mm)
Length - Tail:
0.165" (4.191mm)