Samtec Inc. ZW-12-20-G-D-780-175
Part No.:
ZW-12-20-G-D-780-175
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-20-G-D-780-175 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.175" (4.445mm)
Length - Stack Height:
0.780" (19.812mm)
Length - Tail:
0.175" (4.445mm)