Samtec Inc. ZW-12-12-L-D-750-140
Part No.:
ZW-12-12-L-D-750-140
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-12-L-D-750-140 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height:
0.750" (19.050mm)
Length - Tail:
0.140" (3.556mm)