Samtec Inc. ZW-12-12-L-D-643-142
Part No.:
ZW-12-12-L-D-643-142
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-12-L-D-643-142 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.245" (6.223mm)
Length - Stack Height:
0.643" (16.332mm)
Length - Tail:
0.142" (3.607mm)