Samtec Inc. ZW-12-12-L-D-590-125
Part No.:
ZW-12-12-L-D-590-125
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-12-L-D-590-125 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):
0.315" (8.000mm)
Length - Stack Height:
0.590" (14.986mm)
Length - Tail:
0.125" (3.180mm)