Samtec Inc. ZW-12-09-S-D-377-112
Part No.:
ZW-12-09-S-D-377-112
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-09-S-D-377-112 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.241" (6.121mm)
Length - Stack Height:
0.377" (9.576mm)
Length - Tail:
0.112" (2.845mm)