Samtec Inc. ZW-12-09-S-D-300-085
Part No.:
ZW-12-09-S-D-300-085
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Shipping
ZW-12-09-S-D-300-085 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.345" (8.763mm)
Length - Stack Height:
0.300" (7.620mm)
Length - Tail:
0.085" (2.159mm)