Samtec Inc. ZW-10-19-G-D-680-280
Part No.:
ZW-10-19-G-D-680-280
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-19-G-D-680-280 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.370" (9.400mm)
Length - Stack Height:
0.680" (17.272mm)
Length - Tail:
0.280" (7.112mm)