Samtec Inc. ZW-10-14-G-D-840-230
Part No.:
ZW-10-14-G-D-840-230
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-14-G-D-840-230 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.360" (9.144mm)
Length - Stack Height:
0.840" (21.336mm)
Length - Tail:
0.230" (5.842mm)