Samtec Inc. ZW-10-14-G-D-1117-170
Part No.:
ZW-10-14-G-D-1117-170
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-14-G-D-1117-170 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.143" (3.632mm)
Length - Stack Height:
1.117" (28.372mm)
Length - Tail:
0.170" (4.318mm)