Samtec Inc. ZW-10-13-G-D-842-160
Part No.:
ZW-10-13-G-D-842-160
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Shipping
ZW-10-13-G-D-842-160 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):
0.228" (5.791mm)
Length - Stack Height:
0.842" (21.387mm)
Length - Tail:
0.160" (4.064mm)