Samtec Inc. ZW-05-09-S-T-425-100-LL
Part No.:
ZW-05-09-S-T-425-100-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 15POS
Shipping
ZW-05-09-S-T-425-100-LL Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):
0.205" (5.207mm)
Length - Stack Height:
0.425" (10.800mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)