Samtec Inc. YTW-20-09-G-Q-130-090
Part No.:
YTW-20-09-G-Q-130-090
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
Shipping
YTW-20-09-G-Q-130-090 Information
Number of Positions:
80
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
4
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.236" (5.994mm)
Length - Stack Height:
0.130" (3.302mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)