Amphenol Anytek YP022150A000G
Part No.:
YP022150A000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 2P SIDE ENT 3.81MM PCB
Shipping
YP022150A000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
YP
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.150" (3.81mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
10 A
Voltage:
300 V