Amphenol Anytek YO0301000000G
Part No.:
YO0301000000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
YO- 3.5- 3P BLACK ; "-" NI-PLATE
Shipping
YO0301000000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
YO
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
3
Pitch:
0.138" (3.50mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
12 A
Voltage:
300 V