Amphenol Anytek YF0201500000G
Part No.:
YF0201500000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 2POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Shipping
YF0201500000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
YF
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
2
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
10 A
Voltage:
300 V