Amphenol Anytek YD0401500000G
Part No.:
YD0401500000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Wire to Board
Package:
Description:
TERM BLK 4POS SIDE ENTRY 5MM PCB
Shipping
YD0401500000G Information
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Series:
YD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Levels:
1
Positions Per Level:
4
Pitch:
0.197" (5.00mm)
Mating Orientation:
Horizontal with Board
Current:
10 A
Voltage:
300 V