XCF16PVO48C0973.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | XCF16PVO48C0973 |
| Manufacturer | Xilinx |
| Series | - |
| Package/Case | 48-TFSOP (0.724", 18.40mm Width) |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Programmable | Not Verified |
| Programmable Type | In System Programmable |
| Memory Size | 16Mb |
| Voltage - Supply | 1.65V ~ 2V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 48-TSOP |
The following parts include "XCF16PVO48C0973" in Silicon Labs XCF16PVO48C0973.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.