X40035V14-CT1.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | X40035V14-CT1 |
| Manufacturer | Xicor-Division of Intersil |
| Series | - |
| Package/Case | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Obsolete |
| Programmable | Not Verified |
| Type | Multi-Voltage Supervisor |
| Number of Voltages Monitored | 3 |
| Voltage - Threshold | 1V, 2.9V, 4.6V |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | Adjustable/Selectable |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 14-TSSOP |
The following parts include "X40035V14-CT1" in Silicon Labs X40035V14-CT1.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.