X40011S8IA.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | X40011S8IA |
| Manufacturer | Xicor-Division of Intersil |
| Series | - |
| Package/Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Programmable | Not Verified |
| Type | Multi-Voltage Supervisor |
| Number of Voltages Monitored | 2 |
| Voltage - Threshold | 2.9V, 4.6V |
| Output | Open Drain or Open Collector |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | Adjustable/Selectable |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
The following parts include "X40011S8IA" in Silicon Labs X40011S8IA.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.