Vishay Dale WSR3R0800FEA
Part No.:
WSR3R0800FEA
Description:
RES 0.08 OHM 1% 3W 4527
Shipping
WSR3R0800FEA Information
Resistance:
80 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 275°C
Size / Dimension:
0.455" L x 0.275" W (11.56mm x 6.98mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.54mm)