Vishay Dale WSR2R1000FTA
Part No.:
WSR2R1000FTA
Description:
RES 0.1 OHM 1% 2W 4527
Shipping
WSR2R1000FTA Information
Resistance:
100 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 275°C
Size / Dimension:
0.455" L x 0.275" W (11.56mm x 6.98mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.54mm)