Vishay Dale WSR25L100FEA
Part No.:
WSR25L100FEA
Description:
RES 0.0051 OHM 1% 2W 4527
Shipping
WSR25L100FEA Information
Resistance:
5.1 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±110ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 275°C
Size / Dimension:
0.455" L x 0.275" W (11.56mm x 6.98mm)
Height - Seated (Max):
0.100" (2.54mm)