Vishay Dale WSLT2512R3000FEB
Part No.:
WSLT2512R3000FEB
Package:
2512 (6432 Metric)
Description:
RES 0.3 OHM 1% 1W 2512
Shipping
WSLT2512R3000FEB Information
Series:
WSLT
Package/Case:
2512 (6432 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
300 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 275°C
Ratings:
2512
Size / Dimension:
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)