Vishay Dale WSLT2010R4000FEA18
Part No.:
WSLT2010R4000FEA18
Package:
2010 (5025 Metric)
Description:
RES 0.4 OHM 1% 1W 2010
Shipping
WSLT2010R4000FEA18 Information
Series:
WSLT-HP
Package/Case:
2010 (5025 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
400 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 275°C
Ratings:
2010
Size / Dimension:
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)