Vishay Dale WSLP25129L600FEA
Part No.:
WSLP25129L600FEA
Description:
RES 0.0096 OHM 1% 3W 2512
Shipping
WSLP25129L600FEA Information
Resistance:
9.6 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)