Vishay Dale WSLP25125L800FEA
Part No.:
WSLP25125L800FEA
Description:
RES 0.0058 OHM 1% 3W 2512
Shipping
WSLP25125L800FEA Information
Resistance:
5.8 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
3W
Temperature Coefficient:
±110ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)