Vishay Dale WSLP1206R0300FEB
Part No.:
WSLP1206R0300FEB
Description:
RES 0.03 OHM 1% 1W 1206
Shipping
WSLP1206R0300FEB Information
Resistance:
30 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)