Vishay Dale WSL3637R0100FEB
Part No.:
WSL3637R0100FEB
Package:
Nonstandard
Description:
RES 0.01 OHM 1% 3W 3637
Shipping
WSL3637R0100FEB Information
Series:
WSL
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
10 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
3W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Ratings:
3637
Size / Dimension:
0.360" L x 0.370" W (9.14mm x 9.40mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)