Vishay Dale WSL2816R0300FEB
Part No.:
WSL2816R0300FEB
Description:
RES 0.03 OHM 1% 2W 2816
Shipping
WSL2816R0300FEB Information
Resistance:
30 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.165" W (7.10mm x 4.20mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)