Vishay Dale WSL2512R1300FEA
Part No.:
WSL2512R1300FEA
Description:
RES 0.13 OHM 1% 1W 2512
Shipping
WSL2512R1300FEA Information
Resistance:
130 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Features:
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)