Vishay Dale WSL2512R0220JTA
Part No.:
WSL2512R0220JTA
Description:
RES 0.022 OHM 5% 1W 2512
Shipping
WSL2512R0220JTA Information
Resistance:
22 mOhms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)