Vishay Dale WSL25125L000GEA18
Part No.:
WSL25125L000GEA18
Description:
RES 0.005 OHM 2% 2W 2512
Shipping
WSL25125L000GEA18 Information
Series:
WSL-HP
Resistance:
5 mOhms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±110ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)