Vishay Dale WSL2010R5000FTA18
Part No.:
WSL2010R5000FTA18
Description:
RES 0.5 OHM 1% 1W 2010
Shipping
WSL2010R5000FTA18 Information
Series:
WSL-HP
Resistance:
500 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)