Vishay Dale WSL2010R0220DEA
Part No.:
WSL2010R0220DEA
Description:
RES 0.022 OHM 0.5% 1/2W 2010
Shipping
WSL2010R0220DEA Information
Series:
WSL
Resistance:
22 mOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)