Vishay Dale WSL1206R2000FTA
Part No.:
WSL1206R2000FTA
Description:
RES 0.2 OHM 1% 1/4W 1206
Shipping
WSL1206R2000FTA Information
Series:
WSL
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
200 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)