Vishay Dale WSL1206R1000DEA18
Part No.:
WSL1206R1000DEA18
Description:
RES 0.1 OHM 0.5% 1/2W 1206
Shipping
WSL1206R1000DEA18 Information
Series:
WSL-HP
Resistance:
100 mOhms
Tolerance:
±0.5%
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.89mm)