Vishay Dale WSL0805R1300FEA18
Part No.:
WSL0805R1300FEA18
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
RES 0.13 OHM 1% 1/4W 0805
Shipping
WSL0805R1300FEA18 Information
Series:
WSL-HP
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Resistance:
130 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±75ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Ratings:
0805
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
0.023" (0.58mm)