Vishay Dale WSHM28184L500FEA
Part No.:
WSHM28184L500FEA
Description:
RES 0.0045 OHM 1% 7W 2818
Shipping
WSHM28184L500FEA Information
Resistance:
4.5 mOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
7W
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 170°C
Size / Dimension:
0.280" L x 0.181" W (7.10mm x 4.60mm)
Height - Seated (Max):
0.069" (1.75mm)