Vishay Dale WSC452710R00JEA
Part No.:
WSC452710R00JEA
Package:
4527 J-Lead
Description:
RES 10 OHM 5% 2W 4527
Shipping
WSC452710R00JEA Information
Package/Case:
4527 J-Lead
Resistance:
10 Ohms
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
2W
Temperature Coefficient:
±20ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 275°C
Ratings:
4527
Size / Dimension:
0.455" L x 0.275" W (11.56mm x 6.98mm)
Height - Seated (Max):
0.177" (4.49mm)