Vishay Dale WSC251522R00FEB
Part No.:
WSC251522R00FEB
Package:
2515 J-Lead
Description:
RES 22 OHM 1% 1W 2515
Shipping
WSC251522R00FEB Information
Package/Case:
2515 J-Lead
Resistance:
22 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 275°C
Ratings:
2515
Size / Dimension:
0.250" L x 0.150" W (6.35mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max):
0.125" (3.17mm)